W spokojnej miejscowości Jelnica doszło do alarmującego zdarzenia. 43-letnia kobieta, prowadząc swój Volkswagen na prostym fragmencie drogi, nagle utraciła nad nim kontrolę. Sytuacja szybko eskalowała, gdy pojazd zjechał na pobocze, kończąc swój bieg na drzewie. W wyniku tego zdarzenia, kobieta odniosła liczne obrażenia i konieczna była natychmiastowa pomoc medyczna.

Tragiczny wypadek wydarzył się w piątkowe popołudnie. Początkowe ustalenia wskazują, że przyczyną utraty kontroli nad pojazdem mogło być niedostosowanie prędkości do trudnych warunków zimowych. Droga, pokryta śniegiem i lodem, stała się śmiertelną pułapką dla nieostrożnych kierowców. Chociaż w chwili wypadku kobieta była trzeźwa, jak potwierdziły badania przeprowadzone przez służby, to jednak zła ocena warunków drogowych przyczyniła się do tego nieszczęścia.

Nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla przypomina o wyjątkowej rozwadze, jaką powinniśmy zachować podczas zimowych miesięcy. Niekiedy lepiej jest zwolnić i zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zimowa aura, choć malownicza, kryje w sobie wiele niebezpieczeństw, a każdy kierowca powinien pamiętać o zwiększonym ryzyku poślizgu oraz dłuższej drodze hamowania w tych trudnych warunkach.

Źródło: https://biala-podlaska.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024