Wczesnym rankiem na drodze w Konstantynowie miało miejsce niefortunne zdarzenie. 45-letni mężczyzna, kierujący samochodem marki Volkswagen, potrącił starszą panią, która przechodziła przez przejście dla pieszych. W wyniku zdarzenia, poszkodowana 82-latka musiała zostać przewieziona do szpitala, aby otrzymać niezbędną pomoc medyczną.

Obie osoby uczestniczące w wypadku były trzeźwe – potwierdziło to przeprowadzone badanie. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, rozpoczęli szczegółowe dochodzenie w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Jest to nie pierwszy przypadek wypadku z udziałem pieszych na terenie regionu, co skłania do refleksji nad bezpieczeństwem na drogach.

Warto przypomnieć, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego, każdy kierowca zbliżający się do oznakowanego przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Należy zwolnić, uważnie obserwować otoczenie, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych znajdujących się na przejściu bądź mających zamiar wejść na nie. Pamiętajmy o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa wszystkim pieszym na przejściach.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i odpowiedzialność. Bezpieczeństwo na drogach jest wspólną sprawą i wymaga od nas wszystkich pełnej uwagi oraz przestrzegania przepisów.

Nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Źródło: https://biala-podlaska.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024